Ana Sayfa
Dekanımızın Mesajı

Dekanımızın Mesajı

Sevgili Öğrenciler,

İşletme Fakültemize hoş geldiniz. Fakültemiz, 2010 yılında resmen kurulmuş olmasına rağmen, 1977 yılında Sakarya Devlet Mimarlık Mühendislik Akademisi bünyesi içinde İşletme Mühendisliği’nin kurulmasıyla temelleri atılmıştır. Daha sonra 1992 yılında Sakarya Üniversitesi’nin kurulması ile birlikte İşletme Bölümü, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bünyesine katılmıştır. Bugün İşletme Fakültesi’nin temelinde bu gelişmeler yer almaktadır. İşletme, Turizm İşletmeciliği ve İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümleri 2010 yılında YÖK kararı ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden ayrılıp İşletme Fakültesi çatısı altında toplanmış ve bu bölümlerdeki öğretim üyelerimiz yeni Fakültemize katılmışlardır.

2011 yılında iş dünyasından gelen talepler üzerine Sağlık Yönetimi, Yönetim Bilişim Sistemleri ve Uluslararası Ticaret bölümleri kurularak hızla büyüyen ve gelişen bir Fakülte haline gelmiştir. Yakın gelecekte bölümlerimizde İngilizce programların açılmasını hedeflemekteyiz.

Erasmus kapsamında Avrupa’nın değişik üniversiteleri ile yapılan ikili anlaşmalar neticesinde çok sayıda öğrencimiz, öğrenci değişimi programından yararlanmaktadır. Yine bu üniversitelerden çok sayıda öğrenci eğitim almak için fakültemizi tercih etmektedirlerler.

Ders plan ve müfredatımız Bologna Süreci ilkelerine uygun olarak gözden geçirilmiş ve öğrenci merkezli eğitimin alt yapısı büyük ölçüde oluşturulmuştur. Bunun bir sonucu olarak öğrencilerimizle yaptığımız görüşmelerden eğitim-öğretim kalitesi hakkında olumlu görüşler almaktayız. 2014 yılından beri yürüttüğümüz dünyanın en önemli işletme akreditasyonu olan AACSB (Association to Advance Collegiate Schools of Business) sürecimiz hızla ilerlemekte olup, makul bir zamanda bu süreci tamamlayacağız. Böylece dünyadaki işletme okullarının sadece %5'inin sahip olduğu bu başarıyı elde edeceğiz. Ayrıca 2017 yılında kurulan İşletme Enstitü'müz ise lisansüstü çalışmalarımızın gelişmesine önemli bir katkı sağlayacaktır.

Fakültemizi tercih eden öğrencilerimizin sağlam bir işletmecilik altyapısı ve uluslararası bir vizyona sahip olacağına inancım tamdır. Yeni eğitim-öğretim yılında öğrencilerimizle görüşmek ümidiyle saygı ve sevgilerimi sunarım.

 

Prof Dr. Ahmet Vecdi CAN